CLIVER i klip “Ta dziewczyna to facet”

Cliver - Ta dziewczyna to facet (Oficjalny Teledysk 2014) 034
 

11 lutego br. na antenie stacji Polo TV i na portalu YouTube odbyła się premiera teledysku formacji CLIVER do utworu “Ta dziewczyna to facet”.

Kilka dni wcześniej, a dokładnie 4 lutego, pojawił się na kanale wytwórni Vanila Records na YouTube materiał wideo zawierający ujęcia z teledysku. Na zapowiedzi, oprócz tego, że usłyszeliśmy ścieżkę dźwiękową piosenki bez wokali, zobaczyliśmy całkiem przyjemne ujęcia z bardzo atrakcyjnymi dziewczynami, które wzbudziły nie tylko moją ciekawość (samą zapowiedź obejrzało tam kilkanaście tysięcy widzów) co do finału materiału. Materiału, który ze względu na poruszaną tematykę z pewnością będzie budził kontrowersje. Ale o tym za chwilę.

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji teledysku od CLIVER są występujące w nim dziewczyny

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Zespół CLIVER jest doskonale znany wszystkim sympatykom disco polo. Istnieje od 2002 roku, a jego skład obecnie tworzą czterej panowie o rymujących się ze sobą imionach: Czarek (Hajdacki), Darek (Szczepański), Arek (Spociński) i Jarek (Szmigielski). Pierwsza płyta pt. “Kanikuły” ukazała się we wrześniu 2007 roku. Kolejną była, nie licząc składanek, “Pokaż jak się kręcisz”.

Jeśli chodzi o teledyski, to CLIVER posiada je do takich utworów, jak: “Chodź kochanie”, “Zaufaj mi”, “Pokaż jak się kręcisz”, “Weekend Playboya”, “Pijemy do samego dna” ft. M.I.G., “Gangsta”, “Moje ciało oszalało”, “To ona mnie wyrwała”, “Ruszaj mała”, czy, ostatnio, “Dom, wino, sex”.

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Dziewczyny występujące w klipie reprezentują na co dzień grupę cheerleaderek Wild Cats z Wrocławia

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

“Luzak”, “panna”, “mężatka”, “ukochana”, “laseczki”, “wyrwać je”, “nocne psoty”, “więcej chciała”, “zabawić się”, “walę na żywioł”, “podkręcam tempo”, “chcę zrobić dobrze jej”, “pieścimy je miłymi tekstami”, “tulą się kocurki”, “pijmy do dna”, “jestem luzakiem”, “żyję jak chcę”, “zdejmujesz swe ubranie”, “od razu się oddałem”, “nadchodzi ostry balet”, “ruszaj mała”, “moja pani w tłumie”, “poczuję jej piękny i słodki smak” – to tylko niektóre słowa i frazy wyrwane z tekstów ich piosenek, które doskonale oddają klimat, jaki tworzą panowie od CLIVER. Ich piosenki są pełne wariacji na temat dziewczyn, imprez, seksualności i podrywu. Ich klipy pełne są pięknych kobiet.

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Niestety, w grono dziewczyn wkradł się pewien osobnik, który chciał się podszyć pod kogoś, kim nie jest

Nic więc dziwnego, że najnowszy utwór, który doczekał się teledysku, oscyluje we wspomnianej tematyce, do której doprowadziła ich pewna wycieczka na temat seksualności. Piosenka “Ta dziewczyna to facet” porusza pewien, mówiąc delikatnie, aspekt tolerancji.

Materiał wideo zaczyna się bardzo apetycznie, kiedy to widzimy atrakcyjne kobiety wystylizowane na nastolatki, które przygotowują się w szkolnej szatni do występu. Co ciekawe, dziewczyny które wzięły udział w produkcji teledysku CLIVER wchodzą w skład Wild Cats, a więc w skład ekipy cheerleaderek kibicujących klubowi futbolu amerykańskiego o nazwie Panthers Wrocław. “Dzikie Kotki” wystąpiły m.in. we wrocławskim teledysku (pt. “Wrocław is also happy”) będącym jedną z polskich odpowiedzi na klip Pharrella Williamsa do utworu “Happy”.

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

To, co obce i niezrozumiałe, od razu budzi niesmak i nieakceptację

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Powstaje rywalizacja, która ma wskazać, kto jest najlepszy

Ten pełen z początku pozytywnych emocji przekaz – nie tyle od Pharella, co od CLIVER – zostaje szybko zastąpiony, choć równie pozytywnie prowadzonym, motywem pomyłki związanej z płcią. Zamiast pięknej dziewczyny mamy faceta podszywającego się pod nią. Obraz nie kłamie i widać, że nie sposób tu o pomyłkę. Mężczyzna przebrany za dziewczynę jest ukazany ironicznie i nikt nie pomyliłby się co do jego prawdziwej, nie tylko orientacji, ale i płci. I to nie o płci jest najnowsza piosenka od CLIVER, ale o orientacji seksualnej postawionej z zabawnego punktu widzenia.

“Całowałeś dziś faceta/ teraz będziesz miał przestrogę” – to główny punkt zapalny przedstawianej historii i wyśmiewania się z nieuważnego kolegi.

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Panowie oceniają wszystkich kandydatów

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Coś tu, wedle nich, nie gra

Panowie z Ciechanowa poddają ocenie zjawiskowe dziewczyny i nieopacznie, zgodnie z tekstem piosenki, wzięli chłopaka za dziewczynę. Tym samym potwierdzają swoje heteroseksualne zapatrywania i nie ma wątpliwości, że nie chcieliby spędzić ranki z osobą, której imię rymowałoby się z ich własnymi imionami. Wszystko w materiale jest profesjonalnie wykonane, a Cliver to już marka sama w sobie. Pytanie tylko, czy przypadkiem nie wylali oni dziecka z kąpielą?

Pytam, bo przy okazji nie tylko zabłyśnięcia humorem, tą piosenką udowodniono, że mentalnie disco polo (a przynajmniej jeden z ważnych zespołów na scenie polskiego disco) jest daleko w tyle i stawia się raczej po stronie tych, co z zamiłowaniem tworzą mury nietolerancji i homofobii. Tym samym prowokują swoich fanów i wszelkiej maści ludzi (dojrzałych i tych nie do końca dojrzałych) zaznajamiających się z tą piosenką (i klipem) do bardziej radykalnych zachowań. Nie dziwi zatem fakt, że już w dniu premiery teledysku jeden z komentarzy pod filmem na YouTube zawiera odnośnik do zdjęcia posłanki Twojego Ruchu – Anny Grodzkiej z podpisem: “Inspiracja :D”. W tym miejscu można by powiedzieć, że teledysk stwarza negatywne emocje i tym samym oscyluje na granicy dobrego smaku.

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Źródło: http://bit.ly/1djGfLy

Jeden z końcowych kadrów doskonale oddaje stanowisko chłopaków na temat odmienności

Niemniej jednak, mimo powyższego, należy obiektywnie spojrzeć na piosenkę i klip i powiedzieć, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że ma ona szansę na stałe zadomowić się w świadomości słuchaczy obok takich szlagierów, jak “To ona mnie wyrwała” czy “Moje ciało oszalało”. Piosenka jest dynamiczna, zabawna, intrygująca i – o czym pisałem – wzbudzająca pewne niesnaski.

CLIVER pokazuje, że jest w ścisłej czołówce disco polo i tu rządzi. Pytanie tylko, czy można budować karierę na stereotypach wokół których w naszym kraju emocje potrafią sięgać zenitu osadzając nas tym samym mentalnościowo bardzo daleko od wysoko rozwiniętych kulturowo krajów?

Zobaczcie teledysk CLIVER do piosenki “Ta dziewczyna to facet”:

Źródła:
Oficjalna strona WWW zespołu CLIVER: http://bit.ly/1aUyQDj
Kanał Vanila Records na YouTube, na którym znajdują się materiały filmowe CLIVER: http://bit.ly/1djGfLy
Oficjalny fan-page zespołu CLIVER na Facebooku: http://on.fb.me/1gGqKgg
Oficjalny fan-page zespołu Panthers Wrocław, którym kibicują cheerleaderki z Wild Cats: http://on.fb.me/1espERk

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

2 komentarzy do CLIVER i klip “Ta dziewczyna to facet”

  1. jurek pisze:

    co za ***** to pisał………….nikt tu nic nie ma do innej orientacji seksualnej, mialo byc smiesznie ze sie facet pzrebrał za dziewczyne i próbował wygrac casting…………..weż sie wyluzuj kimkolwiek jestes

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>