CLASSIC i klip „To nie przyjaźń tylko miłość”

Classic- To nie przyjaźń tylko miłość/Krzysztof Kiersznowski
 

14 października br. miała miejsce internetowa premiera teledysku formacji CLASSIC do utworu „To nie przyjaźń tylko miłość”. Na stronie IDP pisaliśmy o zapowiedzi teledysku, a także opublikowaliśmy zdjęcia z planu zdjęciowego. Przypomnę, że piosenka „To nie przyjaźń tylko miłość” CLASSIC miała swoją premierę podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W produkcji wideo udział wzięli zawodowi aktorzy: Krzysztof Kiersznowski i Monika Ordowska, klasyczna mieszanka doświadczenia i świeżości. Klip wyreżyserował Filip Kabulski, i, jak trudno się nie domyślić, była to produkcja z najwyższym budżetem w dotychczasowej karierze zespołu z Iłowa.

Więcej o zapowiedzi – tutaj

Przypomnę również, że CLASSIC w tym roku obchodził dwudziestolecie swojej działalności, którą to okoliczność świętował podczas imprezy „Pożegnanie Lata w Iłowie”, mieście, w którym wszystko się zaczęło.

Więcej o „Pożegnaniu Lata w Iłowie” – tutaj

Na początku skład CLASSIC tworzyli Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. Rok po powstaniu formacji, w 1993 roku, do zespołu w miejsce Waldka przystąpił Mariusz Winnicki. Nikomu nie trzeba przypominać o debiutanckim albumie firmowanym piosenką „Jolka, Jolka”, którą zna i nuci chyba każdy sympatyk disco polo. Od tamtego czasu wiele się działo, skład poddawany był rotacji, były ogromne wzloty i te mniejsze upadki. Dzisiaj żelazny skład CLASSIC tworzą Mariusz Winnicki i Robert Klatt.

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Mariusz Winnicki, choć w klipie jako aktor nie grał pierwszych skrzypiec, to jego gra na gitarze akustycznej zabrała nas do najlepszych lat disco polo

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Krzysztof Kiersznowski w swojej bardzo dobrze zagranej roli; okazuje się, że z wiekiem uczucie nabiera bardziej wyrafinowanego smaku

Wydawałoby się, że twórczość formacji mających przynajmniej dwie dekady gry za sobą może nie być już tak owocna, jednak w przypadku iłowskiego duetu tak nie jest. Zespół bardzo mile zaskoczył wszystkich fanów i sympatyków polskiego disco najnowszą produkcją.

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Monika Ordowska; piękna i niebezpiecznie zamieniająca całym swoim urokiem nawet najmocniejszą przyjaźń w bardzo intensywne uczucie miłości

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Ten uśmiech młodzieniaszka wszelkie dotychczasowe wątpliwości dotyczące możliwości uczucia o wiele młodszej kobiety do starszego pana rozwiewa w mgnieniu oka

Gdy dowiedziałem się o tym, kto będzie odgrywał role główne w teledysku, w pierwszym momencie doznałem dwóch sprzecznych odczuć: z jednej strony byłem mile zaskoczony, że w klipie wystąpią zawodowi aktorzy takiego formatu (mowa przede wszystkim o panu Krzysztofie), z drugiej byłem pełen obaw, że piękna Monika Ordowska może nie pasować do Krzysztofa Kiersznowskiego, który, choć może lata świetności jeszcze nie ma za sobą, to z pewnością ma za sobą lata swojej młodości. Od razu zastanawiałem się, czy taka para będzie wyglądać naturalnie, czy nie powstanie tu zbyt duży dysonans, powodujący wręcz skojarzenie z mezaliansem.

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Bardzo dobrze skomponowane ujęcia dają obraz piękna, które dostrzega nie tylko oko artysty

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Ujęcia niczym z wysokobudżetowej hollywoodzkiej produkcji

Tak się jednak, ku uciesze widzów, nie stało. Monika jest świetna i chyba nikt nie wątpi, że uczucie łączące dwoje ludzi w teledysku jest bardzo przekonujące, a jego ewolucja naturalnie zmierza od przyjaźni do miłości. Jej spojrzenie, intrygujące i pełne uwielbienia, jej łzy wielkie jak łzy krokodyle, a także romantyczny utwór CLASSIC zaczarowują wręcz i przenoszą nas do niepowtarzalnej opowieści o uniwersalnych ludzkich historiach, romansach i wartościach.

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Wideoklip jest tak dobrze skomponowany, że obeszłoby się bez luksusowego Bentleya Continetala; skoro jednak jest – czemu nie?!

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Przyjaźń nie daje o sobie zapomnieć, jednak miłość nie daje żyć

To, że jest to hit, nie trzeba udowadniać, wystarczy spojrzeć na statystyki polubień na YouTube: aż 40,68 do 1 (oceny pozytywne/negatywne)! Niewiarygodne!

Źródło: http://bit.ly/1apKBKR

Decyzja może być tylko jedna i nieodwołalna

Autorzy albumu „Wszystko się zmienia” udowodnili w teledysku, że jedno na pewno się nie zmienia – CLASSIC to klasyka disco polo przez duże „K”!

Źródło: http://bit.ly/1a5Nm7n
http://bit.ly/1apKBKR
http://on.fb.me/1fhBtNI

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>