CHWYTAK w produkcji Long & Junior!

Chwytak - _Szort vlog_ # 9 - Q&A _ Long & Junior [ ChwytakTV ]
 

W dobie dominacji przekazu muzyki za pomocą wideo (teledysków), spowodowanego popularnością YouTube i dyktatem stacji telewizyjnych, w wyniku których niemal każdego dnia na rynku polskiej muzyki tanecznej pojawiają się nowe produkcje, zasadniczą kwestią nie tyle pozostaje to, jak zrobić dobrą piosenkę, ale przede wszystkim to, jak wypromować utwór muzyczny dobrym teledyskiem.

Stąd najróżniejsze pomysły nie tylko na animacje wideo (w mojej ocenie najbardziej ryzykowny zabieg), na ciekawe scenariusze, interesujące duety i jak zawsze na dobrze sprzedającą się goliznę, ale i pomysły na bliższą integrację muzyków z osobowościami z Internetu.

Na taki zabieg, nie bez słuszności zresztą, zdecydowali się panowie z LONG & JUNIOR, kiedy do produkcji swojego najnowszego teledysku zaangażowali (za paczkę fajek i flaszkę – jak żartobliwie mówił w 9 odc. vloga Chwytak) człowieka, który działa w necie jako Chwytak.

Chodzi o teledysk do utworu “Lubię to się bawię”, do którego zdjęcia w okolicach lotniska Pyrzowice (woj. śląskie) kręciła ekipa 9Liter Filmy, a jego premiera przewidziana jest na 17 kwietnia br.

Long & Junior plan Lubie to sie bawie

Zdjęcie z planu do najnowszego teledysku Long & Junior – “Lubię to się bawię”; czyżby kolejny hit?

Nie musimy tłumaczyć na naszych łamach, kto tworzy duet LONG & JUNIOR, jednak dla niektórych z Was osoba Chwytaka może być tajemnicza. Kim jest Chwytak?

Najprościej na to pytanie odpowiedzieć, że Chwytak to specjalnie wykreowana osobowość medialna (w Internecie), która zajmuje się szeroko rozumianym poradnictwem (narzędzia), muzyką (duet z Dj-em Wiktorem), kulinariami, komentowaniem otaczającej rzeczywistości popkultury, a więc ogólnie rozrywką. Wszystko to możecie m.in. zobaczyć na umieszczonych w YouTube przez Wojciecha Mariana Chwytaka filmach (parodie przebojów muzycznych) czy na prowadzonym przezeń vlogu (wideo-blogu), które na kanale TheChwytak w YouTube obejrzano już prawie 50 mln. razy, a zasubskrybowało prawie 135 tys. osób! Z kolei, fan-page na Facebooku CHWYTAK TV polubiło już ponad 41 tys. osób. Tak wymiernej popularności pozazdrościłby satyrycznemu performerowi niemal każdy z branży rozrywkowej. Ale to nie przypadek.

Specjalnie przygotowana kreacja osobowości podkreślana przez, nie bez znaczenia przecież, kreację wizerunku, której najbardziej rozpoznawalnymi elementami są srebrny tekturowy kartonowy hełm zwieńczony okularami 3D oraz charakterystyczny niższy głos, niemal atrybut pewnego siebie autorytetu. Ale Chwytak to cała starannie przemyślana koncepcja. “Chwytak”, choćby w ogrodnictwie, to narzędzie do zbierania liści czy śmieci. I takimż samym “chwytakiem” jest nasz Chwytak – zbiera śmieci medialne, odpady popkultury i zamienia je w … kolejne śmieci medialne i wytworzone w procesie recyklingu odpady popkultury. Odpady popkultury, dodajmy, z kilkumilionowymi odsłonami na YouTube, prawdziwym wyznacznikiem medialnego sukcesu.

Sympatycy disco polo kojarzyć mogą Chwytaka (ft. Dj Wiktor) z jego parodii szlagieru “Ona tańczy dla mnie” Weekendu – pt. “Moja suka”, którą na YouTube obejrzało ponad 1,5 mln. widzów. Parodia innego artysty, Macieja Maleńczuka (ft. Yugopolis) i jego “Ostatniej nocki” przyniosła Chwytakowi (ft. Czaki), bagatela, ponad 9 mln. odsłon – chodzi o materiał pt. “Wjebię jej?” (genialny zresztą)!

Z pewnością taki gość w teledysku formacji Long & Junior będzie wyróżniał tę produkcję na tle innych i sam fakt zaproszenia Chwytaka do projektu pokazuje, że twórcy ostatniego hitu “Tańcz tańcz tańcz” nie składają broni, a przeciwnie, rozkręcają się jeszcze bardziej czerpiąc z najnowszych trendów garściami, a przy tym sami stają się trendy. Pytanie tylko, czy Chwytak nie zdominuje chłopaków, którzy tańczyć chcą, i nie odbierze im – przyciągając jak magnes do swojej mocnej osobowości – chwały?

Już wkrótce poznamy odpowiedź.

Zobaczcie film pt. “Szort vlog” # 9 – Q&A / Long & Junior [ ChwytakTV ], który jest poświęcony teledyskowi “Lubię to się bawię” LONG & JUNIOR:

Źródła:

Zdjęcia:

http://on.fb.me/18GrO1P
http://bit.ly/1enVFM5

Pozostałe:

Oficjalny kanał zespołu LONG & JUNIOR na portalu YouTube: http://bit.ly/1iooUzq
Oficjalny fan-page LONG & JUNIOR na Facebooku: http://on.fb.me/18GrO1P
Oficjalny fan-page duetu Chwytak & Dj Wiktor na Facebooku: http://on.fb.me/1hyWrG0

Oficjalny fan-page Chwytaka na Facebooku: http://on.fb.me/1mXUZlO
Oficjalny kanał Chwytaka na YouTube: http://bit.ly/1enVFM5
Więcej o Chwytaku w wywiadzie udzielonym przezeń dla programu Muzyczna Strefa stacji iTV; rozmowę poprowadziła Olga Olesek: http://bit.ly/1lHyAcl

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>