BUENOS ARES

Jusyna Mosiej z formacji BUENOS ARES. Zdjęcie: Karol Szydłowski. Studio Unikat
 

Zespół Buenos Ares – Reaktywacja to zdecydowanie propozycja dla mężczyzn. Nazwa zespołu Buenos Ares funkcjonuje już od 1996 roku, kiedy to w skład zespołu wchodzi Wojtek Doman i Anna Forkiewicz i zespół znany był z przeboju „Pomarańczowe drzewa”. W tym składzie działał do 2002 roku. Reaktywacji i przede wszystkim metamorfozy zespołu dokonała kilka lat temu Justyna Mosiej (wcześniej tancerka, a teraz wokalistka zespołu). Z rytmów disco polo (być może w wyniku większego poszukiwania większej liczby odbiorców) zespół uderzył w stronę dance. Ale to nie wszystko, zespół kusi nie tylko tanecznymi rytmami, ale przede wszystkim odważnym wizerunkiem wokalistki. Sama wokalistka pod koniec 2010 roku przeszła metamorfozę z drapieżnej brunetki w ponętną blondynkę, nic wiec dziwnego, że została okrzyknięta przez prasę „Dodą polskiego disco polo”. Na swoim profilu na facebooku Justyna zamieściła zmysłowe zdjęcia z sesji zdjeciowej. Panowie, na pewno wam się spodobają!

Sesja zdjęciowa z udziałem Justyny Mosiej, gwiazdy zespołu BUENOS ARES

Źródło: http://www.facebook.com/justyna.buenosares

Zdjęcia z sesji zdjęciowej z 2012 roku w Dworze Czarneckiego, w której udział wzięła Justyna Mosiej (na zdjęciach u góry i dołu) z BUENOS ARES oraz zespół B-QLL

Zdjęcie z sesji zdjęciowej z udziałem Justyny Mosiej, gwiazdy zespołu BUENOS ARES

Źródło: http://www.facebook.com/justyna.buenosares

W obecnym składzie zespół ma na koncie jedną płytę pt. „Reaktywacja”, a najbardziej rozpoznawalnym i najnowszym utworem formacji jest „Buenos dziś gra”, przebój zapewne nie jednego sylwestra.


Ale może na początek o starszych utworach. Jednym z pierwszych utworów, który pojawił się na YouTube, na kanale Justyny w 2009 r. jest piosenka „Opamiętaj się”. Przesłanie dość proste: w życiu nie są ważne tylko pieniądze, ładne dziewczyny, szybkie samochody, ale prawdziwa przyjaźń. Pieniądze mogą przysporzyć nam fałszywych przyjaciół, którzy wpędzą nas w kłopoty. Zaskakujące dla mnie było wykonanie zwrotek, a sam refren brzmi jak mantra: „opamiętaj się i zacznij nowe życie”.

Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje piosenka „Wielkie słowa”. Dlaczego? Nie tylko ze względu na typowe dla Buenos Ares brzmienie, ale głównie ze względu na niebanalny tekst, który może być charakterystyką ludzkiej natury (a może to też typowe dla show biznesu). Czasem łatwiej zapewnić kogoś o swojej przyjaźni, gdy jest w trudniej sytuacji, pocieszać go, niż cieszyć jego sukcesami. Smutna prawda o nas jest taka, że zazdrościmy innym sukcesu.

Morał tej bajki jest taki: prawdziwi przyjaciele to Ci , którzy są z Tobą w trudnych chwilach i potrafią się cieszyć z twoich sukcesów i szczęścia.

Powszechnie wiadomo, że kobieta zmienną jest, i nie chodzi mi tylko o ciągłą zmianę poglądów, ale przede wszystkim o wizerunek. I taka właśnie jest tytułowa „Nowa Ja” odmieniona, niezniszczalna, powstaje jak feniks z popiołów, silniejsza, oczywiście tylko na ten rok, bo kto wie, co będzie później. Klip do piosenki jest zbiorem fotografii wokalistki Buenos Ares przed i po zmianie image’u. Tak się tylko zastanawiam, co było pierwsze piosenka czy sama metamorfoza wokalistki…

Kolejnej piosenki chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać, była hitem ostatniego sylwestra… oczywiście mowa o „Buenos dziś gra”. Dodatkowego smaczku tej piosence dodaje fakt, że w klipie wystąpili panowie z zespołu Weekend, oraz zespoły Diadem, Impuls i Focus. Zdjęcia były kręcone w Białostockim NIGHT CLUB EXCLUSIVE oraz THE PASHION BEATCH.

Kto był kiedykolwiek na firmowej imprezie integracyjnej, czy też imprezie z branży, ten do tej piosenki będzie wracał z sentymentem. A na takich imprezach dzieje się, oj dzieje… Jak śpiewa wokalistka (wyginając przy tym śmiało ciało): „ma być skutecznie, nie ważny jest stan”. Jest, coś co mnie zastanawia i myślę sobie, jak ona to robi … po „skutecznej” imprezie, może i cisną mi się na usta słowa „nie wiem gdzie jestem”, ale nigdy, przenigdy zaraz po nich nie powiem, że jest „zajebiście”, ale raczej „dlaczego mnie tak boli głowa?”. Hmm… może to kwestia wprawy. Przy takiej muzyce i odpowiedniej dawce wzmacniaczy ból głowy gwarantowany.


O popularności Buenos Ares mogą świadczyć dwie nominacje w drugiej edycji plebiscytu stacji muzycznej TV.DISCO. Zespół ma szansę na nagrodę w dwóch kategoriach: Najlepiej Ubrany Artysta Roku i Nagroda Publiczności. Wokalistka zespołu Buenos Ares na swoim facebookowym profilu zachęca do głosowania. Jeżeli Wam też dziś Buenos gra głosujcie koniecznie!

Źródło: http://www.facebook.com/justyna.buenosares
http://www.youtube.com/user/omega9476?feature=watch
http://bialnet.com.pl/~buenos/index1.php?c=glowna

Przygotowała: Pszczółka Maja

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>