B-QLL

impreza-disco-polo
 

Zespół B-QLL to wytwór branży muzycznej stosunkowo młody, bo jego powstanie datuje się na – dokładnie – 14 lutego 2010 roku. Pomysłodawcą zespołu był Marcin Niewiadomski („Ombre”), który wcześniej był współautorem piosenki „Go Baby Go” z trzeciej płyty pt. „U-XIT-ME” kultowej grupy United. I od tego kawałka w odświeżonej wersji chciał zacząć zdobywać fanów dla B-QLL. Jak się szybko okazało, to był strzał w dziesiątkę, bowiem utwór szybko zdobywał popularność. Teledysk wykonany, jak na nową formację przystało, w nowoczesnej formie: w tle industrialna zdobycz polskiej inżynierii (czyli nowoczesny most), tancerz w ciekawej choreografii oraz – co najważniejsze – przykuwająca spojrzenia wszystkich przepiękna blondynka w interesującej czarnej satynowej bieliźnie, która ma świadomość własnego ciała. Nic dziwnego, że „To będzie prawdziwy show/Go baby go”. I jest. To jest prawdziwie energetyczny kawałek, tak energetyczny, że nogi mojego krzesła (a siedzę przed kompem) zaczynają żwawo podrygiwać, jakby się uparły, że od teraz to ten tancerz będzie ich instruktorem, a nie stolarz, który wpierw nadał im niewzruszoną formę. Ale czym są słowa, jak „baby go”?

W skład zespołu B-QLL wchodzą: wspomniany już Marcin Niewiadomski („Ombre”) oraz Jacek Muszyński („Jaco”). Obydwaj – jak sami o sobie piszą – „przez dłuższy czas tworzyli wizerunek sceniczny Grupy D-Bomb”. Muszę przyznać, że jest to bardzo eleganckie sformułowanie i panowie mają naprawdę porządny PR (od słów: Public relations). Jednak to nie cały skład zespołu, gdyż wraz z duetem Ombre’a i Jaco występują zawodowi tancerze z warszawskich szkół tańca.

Obecnie trwają prace nad pierwszą płytą zespołu.

Do cech wyróżniających grupę należą: popisy taneczne, bardzo dobry kontakt z publicznością, spontaniczność (co widać w teledyskach) oraz zachowanie wynikające z ich gorącego temperamentu (panie raczej nie będą zawiedzione).

Wspomniana spontaniczność członków zespołu nie jest zwykła ściemą, a jest faktem, co można potwierdzić przyglądając się opisowi kariery z samego roku 2011.


Oto jego streszczenie: na początku nakręcili klip do „Uouou” (taka onomatopeja) w stołecznym klubie Explosion. Kto nie widział tego klipu, niech od razu żałuje. Nie ma się jednak martwić tym, że zaaresztują go z tego powodu ponętne policjantki, które można w tym teledysku zobaczyć. Choć tekst amerykański wydaje się prosty, to kto powiedział, że ma być inny? Jest mocno i zabawa nie wydaje się wymuszona, a naturalna i – napiszę to jeszcze raz – spontaniczna. W dodatku, wygląda na to, że Ombre i Jaco zaprosili na plan zdjęciowy najładniejsze dziewczyny w Warszawie. Jest gorąco.

Na premierę klipu zostali zaproszeni do stacji Itv, a dokładniej do programu Discostacja, w którym prowadzącą była Magda Jabłońska, i tak namieszali na żywo, a właściwie byli tak naturalni i spontaniczni (buzia sama mi się uśmiechała), że po niedługim czasie zostali prezenterami telewizyjnymi stacji disco-polo. Wcześniej powstała piosenka „Czy to czujesz”. Uwaga – klip wysoce energetyczny! 100-procentowy hit! Ja nie wiem, jak oni to robią? Jeszcze wcześniej trasa koncertowa. Następnie sesja zdjęciowa z Justyną Mosiej (Buenos Ares), pod koniec roku nagranie kolędy z Mastersem i ekipą Discostacji Itv, by zakończyć go mocnym akcentem, a więc niekontrolowaną piosenką „Bunga, Bunga”, do której scenariusz napisało „samo życie”, a właściwie bieżące wydarzenia polityczne we Włoszech z premierem na czele. W międzyczasie oczywiście B-QLL odwiedzało stacje telewizyjne, kluby, plenery i studia. Tyle działo się w samym tylko roku 2011!

Teledysk do utworu „Bunga, Bunga” został opublikowany pod koniec lipca 2012 r., a sam utwór stał się natychmiast hitem. Tekst jest podarunkiem z Olimpu, a bogowie byli nadzwyczaj łaskawi. Nie zapominajmy jednak, że greccy bogowie są łaskawi tylko dla pięknych i młodych. Można w nim znaleźć takie perełki, jak: „don padre Macaroni”, „loguję się już przy niej”, „blondi dobrze robi” czy „testuje nową szminkę z finałem na buzi” (czy są tu jeszcze dzieci?, oby nie! zresztą, ja piszę ten tekst grubo po 22.). A leci on tak:

Na koniec wspomnę o najnowszym klipie grupy – „Łapy w górę”. Opublikowany został z początkiem stycznia 2013 roku materiał zapowiadający ukazanie się w niedalekiej przyszłości klipu pt. „Łapy w górę”. Już po samych fragmentach materiału filmowego ze studia widać, że będzie … naturalnie i spontanicznie!

Chciałbym jeszcze dodać, że osobiście darzę sympatią grupę B-QLL. Oni są cool.


Źródło: http://www.b-qll.pl/

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>