ANASTAZJA i klip “Obsesja” [wideo, zdjęcia, wywiad]

Adrianna Meisnerowicz 6
 

Adrianna “Anastazja” Meisnerowicz znana jest sympatykom rodzimego disco m.in. z teledysku formacji WEEKEND pt. “Moje miasto nigdy nie śpi”. W tym to przejeżdża przez ulubione miasto Radka Liszewskiego białą ekskluzywną limuzyną towarzysząc gwieździe. Nie jest zresztą tam sama, występuje z siostrą, blondynką, przy której Paris Hilton to ledwie nieciekawe odbicie amerykańskiego bezguścia. Akcja klipu wciąga jak spirala zabawy i raz to lądujemy z bohaterami opowieści o nocnym miejskim życiu w sklepie monopolowym, raz to w limuzynie, by przenieść się do imprezy w apartamentowcu, balangi owitej szybami, za którymi widać urbanizacyjny pejzaż. Dziewczyn robi się tam bez liku, jednak Ada przyciąga uwagę, wysuwa się naprzód, pociąga. Tak przyciąga, że klip obejrzało już ponad 2,77 mln widzów, i chyba nikt nie ma wątpliwości, że część z nich ponownie wcisnęło przycisk “play” tylko dla Ady.

Źródło: http://bit.ly/1dxUQA1

Kadry z teledysku WEEKEND do utworu “Moje miasto nigdy nie śpi”

Źródło: http://bit.ly/1dxUQA1

Ale ANASTAZJA nie tylko wzięła udział w teledysku zespołu WEEKEND. Po raz pierwszy zauważyłem dziewczynę, i to z dużym zaciekawieniem, w klipie formacji RED STAR Adama Krystowskiego, w którym wcieliła się w rolę gwiazdy disco! Nie bez powodu umieściłem tu wykrzyknik, bowiem to właśnie ten klip spodobał mi się najbardziej z tych, które wcześniej widziałem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem nawet tego, jak nazywa się dziewczyna występująca w produkcji od Adama. No cóż, taki to branżowy zwyczaj nieopisywania wideo. Wiedziałem jednak, że nie jest tam przypadkiem, że nie przypadkiem zrobiło mi się gorąco. Długie nogi, ciekawa twarz, umiejętność poruszania się to główne atuty, które przyćmiły mnie wtedy w Adzie, Adzie, której imienia wtedy nie znałem. Ale zrobiłbym, jak brzmią słowa piosenki, dla niej wszystko.

Źródło: http://bit.ly/19lZUuD

Ada i jej taneczne popisy w teledysku RED STAR pt. “Gwiazda disco”

Źródło: http://bit.ly/19lZUuD

Zobacz moje wrażenia po obejrzeniu “Gwiazdy disco” RED STAR!

Co ciekawe, w 2010 roku, a więc trzy lata przed produkcją “Gwiazdy disco”, ANASTAZJA wystąpiła w innym teledysku, w którym również grała jedną z “gwiazd”. Produkcja, o której mowa, to teledysk zespołu SOLAR do piosenki “Gwiazda”. Wtedy to młodziutka dziewczyna ze świetlówką oświetlała nie tylko skrępowanego muzyka, ale i oświetlała swoje smukłe i zwinne ciało przyobleczone w kusy stanik ze srebrzystej tkaniny.

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

Adrianna Meisnerowicz wciela się w rolę gwiazdy w teledysku grupy SOLAR do utworu “Gwiazda”

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

Nie bez powodu wspominam tyle o fizycznej stronie wokalistki – zanim Adrianna zadebiutowała w produkcji “Obsesja”, wcześniej była modelką, i to nie tylko znaną z produkcji wideoklipów. Brała udział w programach telewizyjnych, sesjach zdjęciowych, pokazach bielizny, sesjach reklamowych, także … była ozdobą bokserskich gal! Ma również sukcesy w konkursach piękności: piękna Adrianna zdobyła w konkursie Fotomodels Śląska i Zagłębia 2008 nagrodę Miss Publiczności. Wtedy to publika ją pokochała. Ale ma i inne walory, za które warto pokochać, talenty taneczne: tańczy sambę, taniec brzucha, inne tańce estradowe.

Źródło: Adrianna Meisnerowicz

Adrianna Meisnerowicz, sesja; zdjęcie: Adam Głuch

Pierwsze zdjęcia chorzowianki z września ubiegłego roku zamieszone na profilu z Facebooka pokazują pozującą dziewczynę w bieliźnie, a nawet bez niej, z nagością ledwie przykrytą, ale sugestywną, poruszającą wyobraźnię. W grudniu – kolejne zdjęcie, zdjęcie anioła z twarzą delikatną, lecz wyraźną. Dalej zdjęcia wysypują się jak gęste płatki śniegu, w mroźnej zimie, jaka towarzyszyła nam z początku br. roku. Pojawiają się nowe propozycje w modelingu. W Walentynki znajomi i fani Adrianny mogą cieszyć się niezwykłym prezentem – zdjęciem wykonanym przez Michała Jakóbczyka, na którym twarz modelki wygląda fenomenalnie, niczym twarz Playmate ze znanego pisma dla panów. Jednak, wśród wielu pięknych zdjęć, są pewne, które od razu zwracają na siebie uwagę, które przygwożdżają i zapisują w pamięci na długo – opublikowane w październiku na Facebooku fotografie stylizowane na dziewczynę z brazylijskiego karnawału z pawimi piórami na głowie przedstawiające zmysłową tancerkę samby!

Ada na scenie nie występuje sama, wspierają ją dziewczyny podobne do niej, zmysłowe, zdolne, z pasją, które występują w grupie modelingowo-tanecznej “Ladiess”.

Źródło: Adrianna Meisnerowicz

Adrianna Meisnerowicz, sesja

Źródło: Adrianna Meisnerowicz

Z takim to bagażem urody, wiedzy i doświadczenia na scenie, przed aparatem, kamerą i tysiącami, milionami oczu, dziewczyna podejmuje decyzję o karierze wokalnej. Pewnie wielu z Was uśmiechnie się pod nosem i pomyśli – fajna dziewczyna, to próbuje wszystkiego, byle się wybić, że pewnie śpiewać nie potrafi. A tu niespodzianka. Już w wieku 7 lat Ada występowała w Teatrze Rozrywki w swojej rodzinnej miejscowości, w Chorzowie, i tam … śpiewała.

Źródło: Adrianna Meisnerowicz

Adrianna Meisnerowicz, sesja

Źródło: Adrianna Meisnerowicz

Teraz próbuje swoich sił w nowym projekcie muzycznym noszącym nazwę ANASTAZJA. Warto jednak, by zrozumieć jej debiutancką piosenkę i teledysk, obejrzeć film promujący grupę Ladiess. Widać na nim trzy dziewczyny, modelki, tancerki, dające radość, show, wzbudzające podziw i podniecenie, sycące zmysły, ale i rozbudzające ciekawość dalszej opowieści. Ciekawość, której obietnicę zaspokojenia dostajemy w “Obsesji”.

Drugie promocyjne wideo pokazuje samą Adę, jej osobiste show, jej taniec naszą wyobraźnią, minimalizm formy połączony z maksymalną treścią o nazwie “zmysłowa kobiecość”. Każdy ruch bioder porusza naszą uwagę, każdy gest wabi, oplata i uwodzi.

Taki obraz Adrianny prosi się o jeszcze, o zaspokojenie także wymagań duszy. Rodzi się zainteresowanie, później fascynacja, która może przeistoczyć się w niebezpieczną obsesję.

Źródło: http://bit.ly/1cohehp

Adrianna Meisnerowicz, zmysłowa i niebezpieczna

Źródło: http://bit.ly/1cohehp

Adrianna, połączenie chłodu i gorąca

Źródło: http://bit.ly/1cohehp

To, co zakryte, uwalnia pokłady męskiej wyobraźni

Źródło: http://bit.ly/1cohehp

A wyobraźnia, jak wiemy, jest śmiała

Źródło: http://bit.ly/1cohehp

15 grudnia na kanale Adrianny Meisnerowicz na YouTube został opublikowany teledysk do utworu “Obsesja”. Wiemy już wstępnie, czego mamy się spodziewać. Dostajemy jeszcze więcej. Kolory, ciekawie wystylizowane dziewczyny, wokal przeszywający i intrygujący, muzyka i obraz na granicy kakofonii, ale nie w znaczeniu nieprzyjemnego układu dźwięków, ale raczej jako mieszaniny form, kolorów, emocji. Co ciekawe, utwór jest pożegnaniem z kimś, kto działa toksycznie, kto hamuje, szkodzi. Jest oczyszczeniem i przejściem do nowego. Jest walką z demonem, z formą ograniczającą, ale jest także wyzwoleniem, przekraczaniem granic, parciem do przodu, łamaniem i wychodzeniem poza. Muszę przyznać, że wokal zapada w pamięć, budzi niepokój, sprzeczne sygnały, chaos. W mojej głowie świat zawirował i aż trudno mi się dostosować do zmiany. Zastanawiam się, po obserwacji siebie, czy jestem tak stary, czy to może nowe pokolenie wychodzi tak naprzód.

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

ANASTAZJA w teledysku “Obsesja” jest …

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

… nie do zatrzymania …

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

… dzika i namiętna …

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

… obsesyjnie piękna …

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

… ale i zamieniająca złe wspomnienia …

Źródło: http://bit.ly/1d3u30H

… uciekająca i zamykająca negatywne w przeszłość.

Mimo wszystko, albo lepiej, przede wszystkim, uważam, że debiut ANASTAZJI jest interesujący. Mieści w sobie połączenie uwodzenia, tańca, przyjemnej cielesności, mieści bunt i palenie mostów. Mieści ciekawą dynamikę, którą co raz przerywa intrygujące zatrzymanie, słowo “stop”, które chyba najbardziej mi się podoba. I ta stylizacja głosu, który z jednej strony broni delikatności, z drugiej rozsadza ją od środka w imię buntu.

Czy jednak ten debiut zapadnie Wam dłużej w pamięci, tak długo jak właścicielka tego intrygującego głosu? Czy pozostanie tylko wspomnieniem?

Zobaczcie klip ANASTAZJI do utworu “Obsesja”, a także przeczytajcie krótką rozmową, na jaką zgodziła się Adrianna Meisnerowicz specjalnie dla Pana Coco Jamboo!

http://on.fb.me/1ciDJnY http://on.fb.me/1e6qK7s http://bit.ly/1c1Qvpz
http://bit.ly/19lZUuD http://bit.ly/19lZXqr
http://bit.ly/1l9wy2a http://bit.ly/Jll7Z7

Przygotował: Mr Coco Jamboo

DODATEK: ROZMOWA z Adrianną ANASTAZJĄ Meisnerowicz; pytania ANASTAZJI zadawał Mr Coco Jamboo

Dzień dobry. Bardzo nam miło, że zechciałaś opowiedzieć o sobie i tym samym sprawić niespodziankę naszym Czytelnikom.

Witam gorąco wszystkich czytelników, fanów disco dance i oczywiście moich fanów.

Kiedy obudziła się w Tobie pasja do muzyki? Pytam, bo widziałem, że na swojej stronie internetowej informujesz, że już w wieku 7 lat śpiewałaś w dziecięcym chórze. Czy tamto doświadczenie jest dla Ciebie istotne, czy raczej pomysł na realizację siebie poprzez muzykę zrodził się z innej przyczyny, był bardziej świadomy, miał inne uwarunkowania?

Całe moje wykształcenie muzyczne i nie tylko muzyczne zawdzięczam mojej mamie dla której edukacja moja i rodzeństwa była najważniejsza .
Uważam że posyłanie dzieci do wszelkiego rodzaju kierunkowych szkół tj muzycznej, sportowej itp. przekłada się na późniejszy rozwój, jest bardzo ważne i pomocne w późniejszych okresach życia.
Dzięki temu, że w dzieciństwie miałam tak wiele różnorodnych zajęć dodatkowych mogłam wybrać coś dla siebie, poznać swoje pasje i rozwinąć swoje talenty.
Trenowałam piłkę ręczną co wzmocniło mój charakter. Sport mnie ukształtował dzięki niemu mam piękną sylwetkę, upór, potrafię walczyć ale też potrafię przegrywać.
Śpiew, taniec i zdjęcia kochałam od zawsze, dodatkowo mogłam się w tym zakresie szkolić, chociaż wtedy była to zabawa, dziś to cząstka mnie i mojego życia.

Wystąpiłaś w kilku teledyskach znanych wykonawców polskiego disco. Który z nich był dla Ciebie najważniejszy? Na planie którego przeżyłaś coś wartego uwagi? Z kim pracowało Ci się najlepiej?

Każde doświadczenie było dla mnie cenne. Nie tylko na planach teledysków ale sesji zdjęciowych poznawałam wielu wspaniałych ludzi. Radek z zespołu Weekend jest przemiłym człowiekiem, cieszę się że dostąpiłam zaszczytu i wystąpiłam z gwiazdą tak wielkiego formatu. Adam, wokalista Red Star, też stworzył nie gorszy hit „Gwiazda disco” w którym zatańczyłam, efekty jakie powstały dzięki producentowi Tomkowi Bulendzie z Respect Media były jak zawsze genialne.

Masz bogate doświadczenie sceniczne. Jesteś modelką, fotomodelką, tancerką estradową, brałaś udział w konkursach piękności, reklamach, różnego rodzaju eventach, teraz realizujesz się także wokalnie. Piszesz o sobie, że Twoim celem jest przeistaczanie marzeń w rzeczywistość. Która z wymienionych aktywności jest najbliższa Twoim marzeniom? Które marzenia stały się już teraz dla Ciebie rzeczywiste?

Największą satysfakcję do tej pory poczułam, gdy wystawiane były moje wiersze na wernisażu i gościnnie mogłam wystąpić wokalnie, była garstka ludzi, moi bliscy, to było dla mnie bezcenne. Czasem nie trzeba dużej prasy, kamer i błysku fleszy, by artysta poczuł się doceniony. Najbliższy mojemu sercu jednak pozostaje taniec. Wtedy czuje się wolna, nigdy nie mam przygotowanego układu choreograficznego, zawsze ruchy płyną z serca i to widać na scenie. Jeśli chodzi o marzenia z dzieciństwa – kiedy byłam mała podbierałam mamie wszelkie kosmetyki, biżuterię, buty na obcasach – był duży krzyk :)) – mama tego nie lubiła. Siostrę prosiłam, by robiła mi zdjęcia. Wtedy marzyłam, że będę na okładkach wszystkich magazynów – będę fotomodelką.

Występowałaś wielokrotnie na scenie. Co dało Ci takie doświadczenie? Czy „Obsesja” opowiada o prawdziwych zdarzeniach? Czy w pracy/życiu spotykałaś się z nieprzyjemnymi sytuacjami, która mogły być impulsem do napisania tej piosenki?

Obsesja nie jest tylko prostymi słowami, które komponują się z taneczną muzyką, to moje niezbyt wesołe przeżycia, co widać na teledysku że w ogóle się nie uśmiecham, dla jednych może być to banalny tekst, który nic nie wnosi. Ktoś, kto choć raz miał doświadczenie z bardzo zaborczym partnerem, który nie potrafi pogodzić się z rozstaniem, wie dokładnie o co chodzi w tej piosence.

Jesteś piękną kobietą. W pracy eksponujesz ciało, dajesz innym przyjemność podziwiania Twojej kobiecości wyrażającej się przez cielesność. Czy miewasz czasami myśli o tym, że kiedyś ten czas może dobiec końca? Jak wtedy wyobrażasz sobie siebie i to, co będziesz robić? Czy muzyka może być taką ucieczką? Czy jednak w budowaniu swojego wizerunku będziesz stawiać głównie na urodę?

Mama wciąż mi powtarza: Adziu pamiętaj o edukacji – uroda przemija .
Ja się śmieje i mówię:
– mamuś, spokojnie, mam plan, nie martw się o mnie.
Zawsze byłam osobą, która radziła sobie w każdej sytuacji, dlatego na razie nie myślę o tym, co będzie za 100 lat, ważne jest teraz, tu.
Oczywistym jest, że każdy wiek ma swoje prawa. Priorytety się zmieniają: jest się nastolatkiem, potem szybko matką, babcią. Jak długo Bóg pozwoli, tak długo będę się realizować – potem? – coś wymyślę. Póki jestem młoda, chcę wykorzystać urodę.

Jak wiesz, rodzimy rynek disco, oprócz wielu zalet, ma także negatywne aspekty, zazdrość, antypatię innych wykonawców, nie zawsze uczciwą rywalizację etc. Czy nie obawiasz się, że negatywne działania innych mogą Cię zdemotywować? Czy jesteś na to przygotowana?

Nigdy nie mściłam się na wrogach. Gdy coraz więcej osiągam, to ich bardziej boli, więc staram się nie skupiać na negatywnych emocjach.
Każdy mądry człowiek myśli w ten sposób.
Jeśli ktoś ma lepiej, to nie zazdroszczę, nie czuje nienawiści. Pragnę, a potem to dostaję. Zdrowa rywalizacja jest wskazana. Żal mi tych osób, które całe życie żyją w frustracji, złości, zawiści. Było by im o wiele lepiej, gdyby skupiali się na swoim progresie, nie na tym, jakby tu komuś dopiec.
A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie tylko źle mówią za plecami, po cichaczu, jeśli nie muszą się podpisać imieniem, nazwiskiem. Zawsze tacy będą i liczę się z tym .
Mam nadzieje, że więcej będzie tych pozytywnych ludzi dla których będę mogła coś fajnego robić, którzy będą mnie wspierać i motywować do działania.

Jesteś świeżo po produkcji debiutanckiego klipu. Masz już jakieś plany na przyszłość? Czy chciałabyś pogłębiać swój wizerunek odważnej i zarazem nieziemsko zmysłowej dziewczyny? Czy zamierzasz przekraczać granice? Czy masz długoterminowy pomysł na siebie?

Nie mam presji na rzucanie się w ogień, podpisywanie paktu z diabłem czyli za “wszelką cenę”.
Żyje sobie spokojnie w Chorzowie. Robię wiele interesujących rzeczy, nie tylko śpiew, taniec, kocham też sport. Jeżdżę na nartach, pływam, jestem młodszym ratownikiem WOPR :)) Uwielbiam kino, teatr.
Regularnie ćwiczę fitness, dbam o siebie i się rozwijam. Wciąż próbuje nowych rzeczy.
To nie jest powiedziane, że nie pokazałabym się w magazynie CKM – gdyby była taka propozycja – może.
Jeśli miałabym nagle zmienić swoje życie, wyjechać – rozważyłabym też tą opcję.
Studia? – Zawsze jest czas na naukę.
Jestem elastyczna, biorę życie takim, jakim jest, dlatego nie przeżywam większych rozczarowań.

Na koniec, co chciałabyś powiedzieć Gościom naszej strony? Czy możesz dać im jakąś obietnicę?

Na koniec chciałabym podziękować redaktorowi za wywiad i czytelnikom, którzy poświęcili chwilkę czasu na pierwsze poznanie, kim właściwie jest Anastazja, mam nadzieję, że uda mi się jeszcze kilka piosenek napisać, nie mówię nie, ale też niczego nie obiecuję.
Zapraszam do śledzenia na bieżąco mojej artystycznej kariery.

Dziękuję bardzo za rozmowę, bądź piękna i walcz!

Pozdrawiam!!

KONIEC.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>