AKCENT & EXAITED i klip “W sercu mi graj”

Akcent & Exaited - W sercu mi graj (Oficjalny Teledysk) 026
 

Dzień 14 stycznia 2014 roku na długo zapadnie w pamięci wszystkim sympatykom polskiej muzyki tanecznej. Wtedy to na wspólnym kanale formacji EXAITED i AKCENT w YouTube ukazał się teledysk do utworu “W sercu mi graj” produkcji PN Media.

Po ubiegłorocznych wielkich premierach od CLASSIC i BOYS wszyscy czekali na teledysk Zenka Martyniuka i Agnieszki Drewnickiej, którzy w tamtym sezonie koncertowym wielokrotnie wspólnie występowali na scenach, scenach, dopowiem, dużych imprez firmowanych głównie przez największą telewizję muzyczną Polo TV.

Ku przypomnieniu, 13 czerwca 2013 roku w programie “Wszystko mi disco” stacji Polo TV miała miejsce premiera klipu EXAITED do utworu “Daj, daj, daj”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów. Później, we wrześniu ubiegłego roku, na portalu YouTube EXAITED opublikował kolejny klip w rytmie disco do piosenki “Nie unikaj”. Publiczność jeszcze bardziej pokochała powabną Agnieszkę, o czym świadczyć m.in. może to, że pierwszy z wymienionych klipów obejrzało na kanale MuzycznaPremiera 1,768 mln widzów, a drugi na kanale OfficialExaited już 3,099 mln osób. Nic więc dziwnego, że smaki porobiły się wielkie i wszyscy czekali na klip do piosenki “W sercu mi graj”!

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

Zenon i Agnieszka z rzeczy zwykłych …

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

… wyczarowali chwile niezwykłe

Zanim jednak przejdziemy do klipu, pobawię się w dywagacje. Zapewne ktoś mądry wpadł na to, że gwiazda polskiego disco i zarazem Polo TV, Zenek Martyniuk, świetnie “komponowałby się” na scenie z piękną kobietą. Rozpoczęto pewnie poszukiwania tej jedynej i – jakby podpowiadała logika – dobrze by było, gdyby była to nowa twarz w środowisku. Należało szukać kogoś z zewnątrz. Jednocześnie branżą disco polo zaczęli się interesować twórcy z całego spektrum muzyki rozrywkowej, bowiem uwidaczniały się oznaki rosnącej popularności tego rynku. Szybko się okazało, że są takie projekty muzyczne, które nie są znane w światku disco polo, ale które chciałyby tam się znaleźć. Jednym z nich był EXAITED, który wcześniej próbował swoich sił w muzyce klubowej. Piękna Agnieszka Drewnicka, wokalistka EXAITED, występowała już na dużych, ogólnopolskich scenach i teraz należało sprawdzić, jak się będzie czuła na scenie disco polo. A raczej, należało sprawdzić, czy sympatycy tej muzyki ją zaakceptują. Testem dla Agnieszki był występ w klubie Scorpio Wnory-Wiechy z okazji imprezy sylwestrowej w 2012 roku, z którego to wieczoru przeprowadzono transmisję w Polo TV.

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

Kobieta zna sposoby, by skraść serce …

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

… sposoby nadzwyczaj skuteczne

Agnieszka w działającym na wyobraźnię kostiumie, ze ustylizowanymi w nieładzie włosami wystąpiła wtedy z tancerzami i zaśpiewała cover Maanamu “Cykady na Cykladach” i wspomnianą własną piosenkę “Daj, daj, daj”. Od razu spodobała się widzom, którzy w komentarzach pod filmem na YouTube śmiało komentowali występ, panowie podziwiali zjawiskową odsłonę wokalistki, a panie zastanawiały się, czy wykonanie odbyło się z playbacku. No cóż, taka natura ludzka. Nie da się jednak ukryć, że test został zdany i tylko wyczekiwano właściwej chwili na promocję wspólnego projektu. Promocja, jak wiemy, obywała się na największych festiwalach 2013 roku, w Ostródzie, w Mrągowie, czy w Iłowie.

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

Nie ma nic piękniejszego na świecie …

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

… jak piękna kobieta

Tak można by streścić spektakularną karierę EXAITED. Wróćmy do klipu. Teledysk wyreżyserował i wyprodukował Przemek Niewęgłowski z PN Media, i nie da się ukryć, że, choć jego firma stworzyła wiele klipów, była to jedna z najważniejszych prac. Ciśnienie, by zrobić to dobrze, było spore. Zwłaszcza, że Zenek Martyniuk powracał w profesjonalnym nagraniu, w klipie, po latach przerwy. Wszyscy zastanawiali się, co można wymyślić, by materiał był choć w przybliżeniu dobry, tak dobry jak piosenka. Wcześniejsze teledyski realizowała PN Media i, jak widać, współpraca między artystami a filmowcami przebiega dobrze. Wiadomym było, że przy tak pięknej kobiecie, jak Agnieszka, klip musi skupić się na ukazaniu jej atutów. Powiem więcej, klip miał także odnaleźć łączącą więź zakochanych w sobie ludzi, jak podpowiadają słowa piosenki, miał ich ze sobą połączyć we wspomnieniach minionych przeżyć i zatrzymać w pięknie uczucia na zawsze.

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

Nie ma nic bardziej godnego uwagi, jak to, kiedy w oczach drugiej osoby widzi się raj

Źródło: http://bit.ly/1ba0wys

Ale raju się nie ogląda, ale przeżywa

I robi to wszystko aż nadto. Agnieszka pojawia się w apartamencie, Zenon śpiewa wokalem króla disco, następują sceny przeszłości, w których slow motion wychwytuje przeżyte wspólnie piękne chwile, chwile zdobywania siebie, budowania wspólnego raju. Zenek jest prawdziwym amantem, a Agnieszka jest boginią, która czaruje seksapilem i opanowuje nasze wyobraźnie tak, że już o niczym więcej nie marzymy, byle być tylko z nią. Dobrze, że znajdują się tutaj sceny tancerzy ulicznych, które podkreślają, że jest to przecież teledysk disco. Dobrze, że nie ma tu głupiutkiej akcji, jak przy ostatnim klipie, a wszystko jest na serio. Wszystko to sprawia, że mamy przed sobą chyba jeden z najlepszych polskich teledysków i chyba jedną z najlepszych piosenek tanecznych ostatnich lat. Że muzycznie będzie to hit, nie muszę zgadywać, bo to jest oczywiste. Że to będzie przebój, jeśli chodzi o odbiór przez widzów, to wiem również i to pokazują już wstępne statystyki, które mówią, że tylko 1 na 32 Kowalskich ma tu jakieś negatywne wrażenia.

Gratuluję mega-hitu EXAITED i AKCENT, bo to, co zobaczyliśmy, jest niesamowite!

Zobaczcie!

Źródło: http://on.fb.me/1kK1ICw
http://on.fb.me/1e1v1rk
http://on.fb.me/1bfMttm
http://bit.ly/1ba0wys

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

4 komentarzy do AKCENT & EXAITED i klip “W sercu mi graj”

 1. Aneta pisze:

  BRAWO! Tak to jest hit i to MEGA! Gratuluję Pani Agnieszko, tym bardziej że wiem z konkretnych źródeł że to Pani wielka praca i profesjonalizm, Panie Zenku nie mogło się Panu trafić nic piękniejszego;) Mam tylko wątpliwości co do Państwa współpracy… z tego co mówiliście w making of to nie zabieg czysto reklamowy, ale wzajemna chęć zrobienia czegoś innego i zaskakującego dla fanów muzyki disco. Dziekujemy Wam! To był strzał w 10tkę ;););)

   
 2. Dawid Wadim Król pisze:

  Kawałek jest nieziemski :) Kiedy tylko go usłyszałem, pierwsza myśl? co wy robicie z moją głową. Kilka lat temu przestałem słuchać takiej muzyki. Kawałek Wam się udał. Powodzonka w przyszłości i czekam na kolejne produkcje Agnieszki :)

   
 3. Seba pisze:

  Na wstępie pragnę powiedzieć że kawałek bardzo mi się podoba. Swoją wypowiedź jednak skupie na czymś zupełnie innym. Pani Agnieszko ma pani bardzo ładny wokal, bardzo ładnie moduluje pani głosem i ogólnie mówiąc profesjonalizm w każdym calu. Tylko jedna rzecz mi tu nie pasuje. Dla czego mając tak dobry głos i aranżera jakim jest Tomasz Sidoruk dała się Pani wciągnąć do współpracy Zenkowi Martyniukowi. Niestety jest to człowiek już skończony jeżeli chodzi o muzykę disco polo moim zdaniem. Proszę tylko wziąść pod uwagę jeden z czynników, ile upłyneło od wydania ostatniej płyty akcentu? 10 lat. Dziesięć długich lat pod czas których Zenek nie zrobił dosłownie nic bo przepraszam wrzucanie koncertowych wersji pioseneczek do internetu jeszcze w dodatku nie przez niego jest kpiną w żywe oczy z ludzi którzy kiedyś go słuchali. Mało tego ze wszystkich którzy tworzą ten rodzaj muzyki. Niby tłumaczy się że piosenki muszą być dopracowane. Ale wszyscy wiemy jak jest chodzi tu tylko o pieniądze bo koncerty są, pieniądze są więc po co robić cokolwiek. Niestety zespoły które nie wydają płyty to dla mnie zwykli mierni chałturnicy. Pani Agnieszko, mam nadzieje że usłyszę kolejny przepiękny kawałek w Pani wykonaniu no i czekam na płytę gdyż bardzo mi się pani utwory podobają. Pozdrawiam.

   
 4. oniet pisze:

  A mi to wygląda na romansik starszego pana i jakiejś małolatki :-]
  Jakościowo klip jest ok, ale niestety buduje sie stereotyp że starsi panowie ogladaja sie tylko za młodziutkimi laskami!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>