AGNUS o przyjaźni – utwór „Za przyjaźń Twą”

AGNUS Agnieszka Dondalska 2
 

W dzisiejszym świecie wydaje się, że nie ma miejsca dla przyjaźni. Wszystko jest na sprzedaż, także ludzie i ich przyjaźnie. W skomercjalizowanym świecie najcenniejsze są produkty, a relacje międzyludzkie kształtuje cena. Także artyści czy wykonawcy związani z nurtem polskiej muzyki tanecznej czy biesiadnej wydają się zapominać, co tak naprawdę jest ważne.

Wszechobecny kult ciała może i się podobać, a epatowanie drogimi przedmiotami imponuje, ale do czasu. W końcu chyba każdy dochodzi do punktu, w którym wszystko to, co z pozoru błyszczące i piękne, staje się jednolitą papką. W takich przypadku jak balsam na duszę są takie utwory, które nie zatracają tego, co w człowieku najcenniejsze – skłonności do dobra, w tym do przyjaźni.

Przyjaźń jest bezinteresowna, nie szuka korzyści, nie epatuje niczym i nie udaje. Jest sama sobą. Skupia się na innym człowieku i przyjmuje go takim, jakim jest. Tak zdaje się rozumieć pojęcie przyjaźni AGNUS, a więc Agnieszka Dondalska. Przyjaźń nie poprawia, a pozwala wspierać, bez względu na wszystko.

Pani Agnieszka zwróciła uwagę na fakt, że w piosenkach poruszany jest przede wszystkim temat miłości, zaś temat przyjaźni jest pomijany. Z tego też powodu zdecydowała się napisać słowa piosenki, które opowiedzą o tym uczuciu. AGNUS w dodatku jest osobą szczęśliwą, bo ma wokół siebie kogoś, kogo może śmiało nazwać „przyjacielem”.

Zapraszam do odsłuchania utworu „Za przyjaźń Twą”, który został napisany specjalnie dla Izabeli Górskiej, prawdziwego przyjaciela.

Słowa: AGNUS – Agnieszka Dondalska
Muzyka: Robert Biaduń
Gitary: Robert Biaduń
Klip: Izabela Górska

Źródło: http://bit.ly/14YTw7y
http://bit.ly/GzR7Ii

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

1 komentarz do AGNUS o przyjaźni – utwór „Za przyjaźń Twą”

 1. Ewa Granat pisze:

  Witam:)
  Piękne i mądre słowa.
  Utwór jest niepowtarzalny w swej prostocie i pięknie!
  Ewa

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>