AGNUS i „Nie zapomnisz mnie” [audio]

AGNUS Agnieszka Dondalska 2
 

AGNUS przygotowała kolejną autorską piosenkę, ale tym razem z niespodzianką. Otóż w utworze pt. „Nie zapomnisz mnie” gościnnie z artystką z Włocławka wystąpił DON VASYL JUNIOR. Piosenka przygotowana została z okazji zbliżającego się XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów 2013.

Słowa i muzykę utworu „Nie zapomnisz mnie” napisał Robert Biaduń.

Przypomnijmy sylwetki artystów:

AGNUS, Agnieszka Dondalska: to osoba artystycznie uzdolniona i wykształcona. Już jako dziewczynka grała i śpiewała, a miejscem jej występów był … kościół. W liceum była członkinią chóru „Vladislavia”. W późniejszym okresie udzielała się w chórze „Pro Musica”. We wrześniu 2009 roku wydała solową płytę pt. „Muzyka moje ma imię”, na której znalazło się 13 utworów, m.in. „Nie wierz mi, nie ufaj mi”, „Tylko w Twoich dłoniach”, czy „Ile jabłek na jabłoni”. Rok 2012 to kolejny przełom w karierze wokalistki. Nawiązała wtedy współpracę z Robertem Biaduniem, kompozytorem, aranżerem i autorem tekstów. Współpraca zaowocowała pierwszymi autorskimi utworami Agnieszki.

Źródło: http://agnus-wloclawek.cba.pl/

Agnieszka Dondalska, AGNUS

DON VASYL JUNIOR: to syn znanego Don Vasyla, Cygana i artysty w jednej osobie. Zresztą, słowa „Cygan” i „artysta” wydają się synonimiczne. Junior zaznajamiał się z życiem estradowym pod bacznym okiem ojca aż do 2003 roku, kiedy założył własny zespół instrumentalno-wokalny o nazwie „Don Vasyl Junior i Cygańskie Gwiazdy”. Zespół na kartach dyskografii ma obecnie 5 kaset i 4 płyty CD. Jego show to przeżycie niezapomniane, które za pomocą dźwięków skrzypiec, akordeonu i gitary potrafi w każdym obudzić cygańską duszę.

Posłuchajcie, jak może brzmieć synteza polskiego pięknego wokalu i cygańskiej orkiestry! Romantyzm i gorąca krew to mieszanka naprawdę wybuchowa!

Źródło: https://www.youtube.com/user/AGNUS101075?feature=watch
http://agnus-wloclawek.cba.pl/
http://www.donvasyljunior.pl/

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>