AGNUS i klip “Czy wybaczysz mi?”

AGNUS Agnieszka Dondalska
 

18 kwietnia br. w YouTube na kanale Wydawnictwo Muzyczne Folk odbyła się premiera teledysku Agnieszki Dondalskiej/AGNUS do utworu “Czy wybaczysz mi?”. Telewizyjna premiera miała miejsce dzisiaj w stacji Polo TV.

Już wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu o twórczości AGNUS. Przyznam jednak szczerze, że nie spodziewaliśmy się, że pani Agnieszka w swojej twórczości tak pięknie rozkwitnie, że tak szybko osiągnie obecny status. A widać progres. Zwłaszcza ten marketingowy. Nie trzeba mówić, że producentem klipu jest Wydawnictwo Muzyczne Folk, można jednak dodać, że klip zrealizowała firma YOKO Janusza Konopli z Białegostoku, która ma w swoim dorobku realizatorskim wiele produkcji przygotowanych m.in. dla Magdy Niewińskiej, Marcina Siegieńczuka, Adama Chroli czy Mirage (co nie dziwi wcale).

4 marca 2014 roku we dwóch włocławskich hotelach, Młyn oraz Riverside, odbyło się nagranie teledysku dla AGNUS.

Piosenka “Czy wybaczysz mi?” to autorska piosenka AGNUS, która znalazła się już na jednej ze składanek wydawnictwa Folk, a już wkrótce ukaże się na autorskiej płycie piosenkarki. Słowa i muzyka są autorstwa Roberta Biadunia, który współpracuje z Agnieszką od 2012 roku.

“Czy wybaczysz mi?” opowiada o kobiecie, która na podstawie retrospektywnego ujęcia stara się podsumować wspólnie spędzone z mężczyzną dni. Mężczyzny już nie ma albo czas przeznaczony na projekcję przyszłości we dwoje jest bardzo skąpy, a rachunek sumienia będący główną osnową utworu nie jest dla niej pozytywny. Wspomnienia smakują gorzko, usta cierpną od zadanych kłamstw, a błędy z perspektywy czasu wydają się bardziej wyraźne. Ale odwrotu już nie ma. Czasu cofnąć się nie da. Pozostaje tylko spojrzenie prawdzie w oczy i prośba o przebaczenie.

Piosenka bardzo refleksyjna, choć smutna, to nad wyraz prawdziwa. Potwierdza wybraną drogę artystki, która stara się mówić o życiu otwarcie przekazując nam pełny jego wymiar, także ten budzący uczucia smutku.

Zapraszam do obejrzenia teledysku AGNUS do utworu “Czy wybaczy mi?”:

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>