ADAMO i utwór “Zatańczysz mała”

Adamo Zatanczysz mala
 

Adam Progorowicz, lider formacji ADAMO, który na rynku disco polo jest już przeszło dwie dekady, ma dla Was swoją autorską piosenkę pt. “Zatańczysz mała”.

Musimy pamiętać, że disco polo to nie tylko blichtr, wielkie festiwale, telewizyjne studia i czerwone dywany gal, ale i to również “artyści chodnikowi”, nierzadko półprofesjonalni, którzy nie mając dostępu do profesjonalnego studia, wielkich zasobów, promotorów i wszelakiej maści układów tworzą sobie muzykę w zaciszu domowym, tak, jak im dyktuje serce, koncept, i na tyle, na ile im pozwala talent.

“Stary bieszczadzki wilk”- kiedyś tak nazwałem Adama, bowiem pochodzi z Ropieńki, małej miejscowości na Podkarpaciu – obudził się z zimowego snu i prezentuje Wam swoją muzykę. Sam twórca w rozmowie ze mną przekazał mi, że inspiracją “Zatańczysz mała” była melodia piosenki ludowej pt. “Pocałuj mnie ma kochana”, a z którą miał już do czynienia w 1993 roku, kiedy nagrał jej własną wersję.

Teraz została dokonana zmiana aranżacji i słów. Słowa piosenki, jak przystało na prawdziwego romantyka disco polo, powstawały wszędzie, gdzie się dało – w pracy i w domu. I choć pewnie pracodawca Adama nie byłby zbytnio zadowolony, gdyby wiedział jakie kwestie absorbują muzyka w czasie pracy, to jednak my wierzymy, że razem z tą piosenką nie tylko dziewczyna Adamo, która zresztą odpowiedzialna jest za dopracowanie utworu do końca, zatańczyła z twórcą, ale i praca ułożyła się tak, że same narzędzia i potrzebne surowce wykonały taki taniec, z którego posypał się złoty deszcz PLN.

Adamo koncert

Adamo podczas jednego z koncertów

Posłuchajcie utworu “Zatańczysz mała” ADAMO:

Adamo – Zatańczysz mała

Źródło: ADAMO

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>