2. Śląski Festiwal Rozrywki – Mikołów 2013

Śląski Festiwal Rozrywki w Mikołowie
 

31 sierpnia rozpocznie się wielkie święto disco polo na Śląsku – 2. Śląski Festiwal Rozrywki, który będzie miał miejsce w Mikołowie.

Impreza, której część artystyczna odbędzie się na mikołowskim rynku (Estrada Rynek) w ostatni dzień sierpnia rozpocznie się o godz. 15:00. Całe wydarzenie poprowadzą Łukasz Mikisz, prezenter, konferansjer, Prezes Zarządu ITME Group sp. z o. o., oraz Mateusz Szewczyk, lider formacji Ever-Boy.

Festiwal będzie trwał dwa dni i dzielił się na część artystyczną (pierwszy dzień imprezy – 31 sierpnia), część pokazową (drugi dzień imprezy – 1 września), a także spajającą te dwie części: część rozrywkową (31 sierpnia i 1 września).


Część artystyczna rozpocznie się 31 sierpnia o godz. 15:00 na Estradzie Rynek w Mikołowie.

Plakat promujący 2. Śląski Festiwal Rozrywki

Plan pierwszego dnia:

15:00 – Otwarcie 2. Śląskiego Festiwalu Rozrywki

15:10 – Koncert: Claudia i Kasia Chwołka

Claudia Chwołka (pseud. Fela), studentka WSBiF w Katowicach, podobno wpierw nauczyła się śpiewać, później chodzić, jej klipy były emitowane w TV Silesia (TVS) i TVT, zamiłowana w sportach motorowych.

Kasia Chwołka: autorka tekstów piosenek i niektórych melodii, z zamiłowana, podobnie jak Claudia, uczestniczka i fanka rajdów motorowych.

Co ciekawe, dziewczyny nie są siostrami. W duecie występują od początku 2011 roku, a występowały w Telewizji TRWAM i podczas II Festiwalu Piosenki Śląskiej w Zabrzu. Teraz panie pokażą się nam od strony wokalnej na festiwalu w Mikołowie.

16:00 – Koncert: Deris Pireus

Założycielem i liderem zespołu Pireus jest Dariusz Barankiewicz (pseud. Deris). Pan Darek jest piosenkarzem, gitarzystą i aranżerem. W repertuarze Pireus znajdziecie przeboje greckie, a występ uświetniają pokazy taneczne (m.in. Zorba).

Wykonują utwory: „Strose sto stroma”, „Oti egine egine”, „Podaruj mi jedną noc”, „Kochaj mnie tu” czy „Szukam Ciebie”.

17:00 – Koncert: Ever-Boy

Ever-Boy tworzy duet chłopaków ze Śląska. Ich muzyka to muzyka taneczna, disco polo i dance.

Ich piosenki to: „Majtki w dół”, „Czerwone Seicento” czy „Aż do rana”.

18:00 – Koncert: Matiz

Zespół Matiz powstał w grudniu 1999 roku. Tworzą go: Andrzej Konieczny, Paweł Maroszek i Mateusz Soska. Muzycy pochodzą z Jeżówki i Wolbroma.

Ich autorska piosenka to: „Chodź tu mała”. Jak dowiedziałem się z fan-page’a zespołu na Facebooku, chłopaki planują na festiwalu w Mikołowie wystąpić z letnim premierowym utworem.

19:00 – Koncert: Adamo

Formacja Adamo istnieje od 2011 roku, jednak doświadczenie muzyczne i estradowe Adama Progorowicza jest znacznie dłuższe, bo zespół pod różnymi nazwami istnieje już dwie dekady. Obok Adama, skład tworzą Sylwia i Klaudia.

Więcej na temat formacji Adamo możecie znaleźć na naszej stronie: tutaj

20:00 – Koncert I gwiazdy wieczoru: L-DEE

L-Dee to pseudonim artystyczny Leszka Danycha, a powstał z pierwszych liter imienia i nazwiska muzyka ze Zgierza. Pan Leszek posiada już w dyskografii płytę pt. „Poddaję się”. Od stycznia 2013 roku lider L-Dee w telewizji LOVE prowadzi własny program o tematyce disco polo – „Disco Polo Vip Chart”. Obok Leszka, w składzie L-Dee występują tancerze, Patryk (wicemistrz Polski w tańcu klubowym) i Damian.

Piosenki w wyk. L-Dee: „Poddaję się”, „Słońca blask”, „Emigrant”, „Doktorek”, „Oddechu mniej”, „Pierścionek złoty”, „Walczyć warto”.

21:00 – Koncert II gwiazdy wieczoru: KONTRAST

Zespół Kontrast to formacja powstała w styczniu 2012 roku. Jednak członkowie formacji Kontrast mają bogate, około piętnastoletnie doświadczenie sceniczne w innych zespołach. Członkowie pochodzą z okolic Pilicy.


Kontrast tworzą: Tomek, założyciel i lider zespołu, jego mocna strona muzyczna, to: klawisze, akordeon i wokal. Waldek, wirtuoz gitary elektrycznej i basowej, zajmuje się wokalem (chórkami). Wojtek, syn Waldka, ukończył szkołę muzyczną I stopnia na keyboardzie, gra na klawiszach, także na perkusji, śpiewa, tworzy aranżacje dla zespołu, a także pisze teksty piosenek. Współpracuje m.in. z zespołem Impuls jako Levelon. Magdalena to jedyna dziewczyna w zespole Kontrast. Jest wokalistką, a za sobą ma już występy w Urzędzie Marszałkowskim i Teatrze Cogitatur w Katowicach. Zajmuje się pisaniem tekstów piosenek dla Kontrastu, a w działalności poza zespołem występuje pod pseudonimem artystycznym Madelaine z takimi wykonawcami, jak: Ghost United, Max Peace, MC Vinci i 16th. Skład zespołu Kontrast zamyka Wojciechu, brat Magdaleny, samouk, gra w Orkiestrze Dętej, a w zespole gra na saksofonie. W muzycznym świecie próbuje sił także jako DJ/remixer o pseud. MrWojciechu.

Piosenki formacji Kontrast: „Krótki Weekend”, „Temperatura”, „Firanka”, „Emocje”, „Trudne sprawy”, „Nie mów mi”, „Pragnienie nocy”, „Nie obrażaj się”, „Ukojenie”, „Muzyka”, „Jak pogoda”.

Jak zapewniają Organizatorzy 2. Śląskiego Festiwalu Rozrywki, podczas imprezy usłyszymy takie utwory w wykonaniu wyżej wymienionych wykonawców, jak: „Gorące lato”, „Wołom Cię mamo”, „Strose sto stroma (zorba)”, „Do mnie chodź”, „Czerwone Seicento”, „Majtki w dół”, „Dalej z nami”, „Jesteś najładniejsza”, „Moje ciało oszalało”, „Słońca blask”, „Doktorek”, „Emocje”, Trudne sprawy”, „Firanka” oraz inne.

Część pokazowa odbędzie się 1 września od godz. 15:00 na mikołowskim rynku.

Plan drugiego dnia:

15:00 – Pokazy samochodów retro, sportowych i luksusowych

19:00 – Zakończenie 2. Śląskiego Festiwalu Rozrywki

Obok tych dwóch części, artystycznej i pokazowej, w obydwa dni festiwalu będzie miała miejsce na Placu Rajcy w Mikołowie część rozrywkowa, a w niej:

Lunapark
Przejażdżki konne
Kule wodne i sferyczne
Malowanie twarzy
Dmuchańce
Stoiska ze smakołykami i gadżetami
Zimne piwo
i inne.

Do rozpoczęcia festiwalu pozostał dzień. Jak zauważyliście, atrakcji będzie sporo, dla dużych i małych, dla spragnionych zabawy i szaleństwa.

Portal imprezadiscopolo.pl jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia, na które serdecznie zaprasza nie tylko mieszkańców Mikołowa, ale i innych śląskich miejscowości, a także turystów z całej Polski.

Zapraszamy!

Źródło: http://www.rozrywkowo24.eu/SFR/
http://www.youtube.com
http://bit.ly/12Uw8HP
http://bit.ly/18bOaFa
http://bit.ly/1a6Bi8S
http://on.fb.me/15cTnue
http://bit.ly/18bRpN0
http://bit.ly/14KPCjo

Przygotował: Mr Coco Jamboo

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>